Uncategorized

Trasy Turystyczne W Wysowej-Zdroju

Beskid Niski dla wytrawnych wspinaczy może wydawać się pasmem mało atrakcyjnym. Rzeczywiście pod względem wysokości nad poziomem morza nie mamy do czynienia ze wzniesieniami przekraczającymi 1000 metrów. Jednak jest to bardzo malowniczy region, graniczący bezpośrednio ze Słowacją. Dlatego, jeśli zarezerwujemy noclegi w Wysowej-Zdroju, nie będziemy mieli najmniejszych problemów, by poszukać dla siebie szlaków turystycznych. Tutejsza baza noclegowa bardzo wspiera aktywną turystykę przez cały rok.

Już wiemy doskonale, że tutaj nie będzie brakowało ciekawych szlaków turystycznych. W końcu mamy do czynienia zarówno z pospolitymi szlakami turystycznymi, które są doskonale oznakowane, jak i również ścieżkami edukacyjnymi. Przykładem takiej trasy jest leśna ścieżka edukacyjna, która prowadzi do Hańczowej. Co prawda w tym przypadku nie mamy do czynienia z żadnymi wzniesieniami do pokonania. Zatem jest to idealna ścieżka, którą z powodzeniem pokonają wszystkie osoby, nie wykazujące się zbyt dużą kondycją fizyczną.

Udając się na godzinną wycieczkę, warto przespacerować się w kierunku Doliny Łopacińskiego. To właśnie tutaj znajduje się możliwość zobaczenia naprawdę pięknych widoków, również bez wkładania większego wysiłku fizycznego. Jeśli zechcemy zdobywać jakiekolwiek szczyty, możemy wybrać się na Ostry Wierch, wznoszący się na wysokości 938 metrów nad poziomem morza. Przy okazji możemy dotrzeć również do Ropek. Tutaj już cały spacer zajmie nam nawet do 5 godzin.

Wielbiciele zdecydowanie dłuższych tras spokojnie mogą wybrać się szlakami, które zajmują przynajmniej 3 godziny marszu. Do nich zalicza się szlak czerwony i zielony, które ostatecznie doprowadzą nas na Kozie Żebro, a także do Hańczowej. Natomiast wybierając się szlakiem żółtym, a potem spacerowym czarnym, wejdziemy do Blechnarki, a także okrążymy Wysolę. Najdłuższy jednak szlak znajduje się w kierunki Jaworzyny Konieczniańskiej, która wznosi się na wysokości 881 metrów nad poziomem morza. To właśnie tutaj kierujemy się początkowo szlakiem niebieskim, żółtym, by dotrzeć do celu ostatecznie po czerwonych znakach. Czas całej trasy rozplanowany jest na 8 godzin marszu. Oczywiście takich szlaków jest zdecydowanie więcej. Ponieważ możemy wybierać tylko poszczególne etapy wymienionych szlaków lub też decydować się na zdobywanie innych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *