Uncategorized

Międzybrodzie Żywieckie

Międzybrodzie Żywieckie to miejscowość położona na brzegu jeziora Międzybrodzkiego, w powiecie żywieckim. Jest to nieduża wieś niezwykle atrakcyjna turystycznie ze względu na bliskość gór, jezior i lasów. Każdy wczasowicz znajdzie tu dla siebie rozrywkę. Jest tu duża baza noclegowa i gastronomiczna. Aby wcześniej zamówić nocleg, najlepiej wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim. W wynikach wyszukiwania pojawią się strony internetowe pensjonatów, kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych.

Góry i jeziora

Góra Żar to szczyt znajdujący się nieopodal wsi. Do jego podnóży prowadzi droga dostępna dla samochodów lub szlak pieszy. Na miejscu znajduje się duży parking, gdzie można obejrzeć z bliska samoloty i szybowce z tutejszej Górskiej Szkoły Szybowcowej. Na szczyt góry nie trzeba wchodzić pieszo – można skorzystać koleją terenową. Widoki z góry są niezapomniane. Znajduje się tu również zbiornik wodny należący do elektrowni i kilka punktów gastronomicznych, w których można zjeść smaczny posiłek. Można tu też zobaczyć wielu paralotniarzy, którzy często startują z tego miejsca. Po górskiej wędrówce można wybrać się na odpoczynek nad Jezioro Międzybrodzkie – sztuczny zbiornik wodny, który powstał w wyniku wybudowania Zapory Porąbka. Można tu wypoczywać na plaży lub skorzystać z wypożyczalni łódek i motorówek. Można również wybrać się na wędkowanie, gdyż jezioro obfituje w różne gatunki ryb.

Rozrywka

Oprócz gór i jezior, w Międzybrodziu można spędzić z dziećmi aktywnie czas w Parku Linowym Trollandia. Posiada on 4 trasy dla dorosłych i młodzieży i Zoolandię dla najmłodszych. Wyjątkowa atrakcją jest tor saneczkowy na Górze Żar, który jest czynny cały rok. Jest to miejsce dla osób odważnych i lubiących adrenalinę. Na nim nie ma bardzo ostrych zakrętów, ale jeśli nie używa się zamontowanych w sankach hamulców to można uzyskać naprawdę spora prędkość, przy której nawet łagodny zakręt powoduje skok ciśnienia. Dla amatorów naprawdę mocnych wrażeń miejscowa Górska Szkoła Szybowcowa przygotowała loty szybowcem. Organizowane są przeloty widokowe nad dolinami, górami, jeziorami i okolicznymi lasami. Taki wyczyn znacznie różni się od latania tradycyjnym samolotem. Przeszklona kabina powoduje, że pasażer szybowca ma wrażenie bezpośredniego kontaktu z otaczającą go przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *